Czech English German

Program 2019

Pro rok 2019 jsme si pro vás opět připravili nabitý program plný hudby, zábavy, vína a dobrého jídla. Hudební vystoupení zazní na šesti scénách a najdete v něm zástupce popu, rocku, jazzu, vážné i lidové nebo dechové hudby. Ochutnat víno nejen z mikulovské podoblasti a pochutnat si na moravských speciálitách pak můžete tzv. na každém rohu historického Mikulova. 

ZMĚNY PROGRAMU VYHRAZENY.

Zakupte si vstupenku na letošní Pálavské vinobraní PRÁVĚ TEĎ!

Program Pálavského vinobraní 2019 ke stažení

Rádi byste vstupenku věnovali jako dárek? Stáhněte si DÁRKOVÝ POUKAZ a pak už stačí jen přiložit zakoupenou vstupenku!


 

  • Čtvrtek 5.9.2019

    Náměstí

    Náměstí

    Čtvrtek

    • 17.00 - 20.00 Zpívání u vína a burčáku
      Mužský pěvecký sbor z Pohořelic a okolí

  • Pátek 6.9.2019

    Gurmánská zóna - Ul. Alfonse Muchy

    Gurmánská zóna - Ul. Alfonse Muchy

    Pátek

    17.00 - 23.30
    • 17.00 Venkovní kavárna, food trucky, chill-out
    • 21.00 DJ Kosmonaut
    Náměstí

    Náměstí

    Pátek

    16.30 - 23.00
    Moderuje Monika Brindzáková
    • 16.30 Slavnostní zahájení vinobraní
    • 16.35 VÚS Ondráš
    • 17.45 Vyslání družiny pro krále Václava IV., slavnostní ceremonie
    • 18.15 Modrý cimbál
    • 19.30 Long Vehicle Circus
    • 20.15 Naďa Urbánková a Bokomara
    • 21.15 Příjezd krále Václava IV. s družinou
    • 22.00 I.V.M.
    Vinařské městečko - ul. Kapucínská

    Vinařské městečko - ul. Kapucínská

    Pátek

    17.00 - 23.00
    Ochutnávky vín a burčáků s gastronomickými specialitami
    • 17.00 - 23.00 CM Kasanica
    Zámecká zahrada - zámecké sklepení

    Zámecká zahrada - zámecké sklepení

    Pátek

    • 17.00 - 22.00 Degustace vín z vinařství Víno Marcinčák
    Zámecká zahrada

    Zámecká zahrada

    Pátek

    19.00 - 22.00
    • 19.00 - 21.00 Středověké balabilé - kejklíři, komedianti, rytířské hry
    • 21.30 Audience krále Václava IV.
    Zámek – terasa u Udírenské věže

    Zámek – terasa u Udírenské věže

    Pátek

    16.00 - 20.00
    Tradiční zpracování hroznů – Sedlecká vína
    • 18.00 Otevření hory, zpívání u vína s NS Pálava, Pálavskými seniory a CM Píšťalenka
    Zámek - hlavní sál

    Zámek - hlavní sál

    Pátek

    • 16.00 - 20.00 Národní soutěž vín Mikulovské vinařské podoblasti s veřejnou ochutnávkou nejlepších vín, k poslechu hraje Starobřeclavská CM
    • 17.00 Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže
    Zámek - horní nádvoří

    Zámek - horní nádvoří

    Pátek

    • 20.00 - 22.00 ogj. KOLE.NO
    Zámecké sklepení s obřím sudem

    Zámecké sklepení s obřím sudem

    Pátek

    • 17.00 - 21.00 Degustace vín z vinařství Vinofol
    Zámek - Galerie vinařských lisů

    Zámek - Galerie vinařských lisů

    Pátek

    • 17.00 - 21.00 Degustace vín Víno Mikulov Sommelier Club a Vinařství Pavlov
    Zámecká vinotéka Víno Marcinčák

    Zámecká vinotéka Víno Marcinčák

    Pátek

    • 11.00 - 22.00 Degustace vín vinařství Víno Marcinčák
    Lormovo náměstí

    Lormovo náměstí

    Pátek

    18.00 - 20.00
    • 18.00 Jazzpetit
    Ul. Česká - před kinem

    Ul. Česká - před kinem

    Pátek

    • 19.30 - 23. 30 Tancovačka s DH Mikulovanka
    Amfiteátr - hlavní pódium

    Amfiteátr - hlavní pódium

    Pátek

    17.00 - 23.30
    Moderuje Petr Fridrich
    • 17.30 Brixtn
    • 19.00 Mirai
    • 20.30 Ewa Farna
    • 22.15 DAVID KOLLER
    Amfiteátr - malá scéna

    Amfiteátr - malá scéna

    Pátek

    • 23.30 - 01.30 Lucie Dobrovodská a Paka
    Doprovodné programy a aktivity

    Doprovodné programy a aktivity

    Pátek

    • 11.00 - 23.00 Pálavské jídlobraní (Hotel Galant, Mlýnská 2)
    • 16.00 - 20.00 Podpálavská výstava drobného zvířectva
    • 08.00 - 17.00 Otevřena vinotéka Sommelier Club/Vinařství Mikulov (K Vápence 1675)
    • 09.00 - 16.30 Oživené prohlídky Jeskyně Na Turoldu (U Lomu 54)
    • 09.00 - 17.00 Výstava 26. ročníku výtvarného sympozia Dílna (Regionální muzeum v Mikulově, zámek Mikulov)
    • 09.00 - 17.00 Výstava fotografií Václava Chocholy - Morava 53-88 (Regionální muzeum v Mikulově, zámek Mikulov)
    • Preventivní dechové zkoušky na alkohol (Městské policie, Kostelní náměstí)
    • Klidové zóny - zámecká zahrada, ul. Alfonse Muchy; amfiteátr/dopravní hřiště
    • Prodej suvenýrů - náměstí, Vinařské městečko - ul. Kapucínská, amfiteátr, TIC Mikulov

  • Sobota 7.9.2019

    Gurmánská zóna - Ul. Alfonse Muchy

    Gurmánská zóna - Ul. Alfonse Muchy

    Sobota

    10.00 - 24.00
    • 10.00 Venkovní kavárna, food trucky, chill-out
    • 20.00 DJs Norbert&Bedřich
    Náměstí

    Náměstí

    Sobota

    10.00 - 23.30
    Monika Brindzáková
    • 10.00 Zahájení
    • 10.05 DNS Palavěnka
    • 10.15 DNS Palavánek
    • 10.30 Národopisný soubor Pálava a Pálavští senioři
    • 11.00 Cimbálová muzika Otazník a Osminka
    • 11.25 Cimbálová muzika Matěje Kůrečky, Starý Poddvorov, lidový tanec verbuńk
    • 12.00 Příjezd krále Václava IV. a královny Chantal Poullain na mikulovské náměstí
    • 12.30 Královský a krojovaný průvod městem
    • 12.45 Cimbalband
    • 13.30 KOKO Comedy, stand-up
    • 14.00 Horňácká cimbálová muzika Petra Mičky
    • 15.15 Folklorní klub Fogáš
    • 16.30 KOKO Comedy, stand-up
    • 17.15 Hradišťan & Jiří Pavlica
    • 18.45 Lenka Nová s kapelou
    • 20.15 Top Dream Company
    • 22.00 Laura a její tygři
    Vinařské městečko - ul. Kapucínská

    Vinařské městečko - ul. Kapucínská

    Sobota

    10.00 - 23.30
    Ochutnávky vín a burčáků s gastronomickými specialitami
    • 10.00 CM Klaret
    • 12.30 Mužský a ženský pěvecký sbor z Březí
    • 15.30 Zimour
    • 17.00 Audience krále Václava IV. a Bakchuse
    • 18.00 - 23.00 - Cimbálová muzika Starobřeclavská
    Zámecké sklepení v zámecké zahradě

    Zámecké sklepení v zámecké zahradě

    Sobota

    • 10.00 - 22.00 Degustace vín z vinařství Víno Marcinčák
    Zámecká zahrada

    Zámecká zahrada

    Sobota

    10.00 - 21.00
    Divadelní představení pro děti, kejklířské a šermířské hry
    • 10.30 Bujaré tance středověku
    • 11.00 Potulní herci na zámku
    • 13.00 Hudba zámku i podzámčí
    • 14.00 Pimprlové divadélko pro kluky a holky
    • 15.00 Králův fraucimor - tance z hradů a podzámčí
    • 16.00 Pohádky o princích i princeznách
    • 17.00 Fechtování všeliké zbraní různých
    • 18.00 Žongléři a cháska komediantská
    • 19.00 Historické tance
    • 20.30 Živé obrazy - jak šla historie "Ave Caesar", "Ave Lichtenštejn", "Jehuda Löw Becalel“, „Bakchus“ a sláva vínu a vinobraní…
    Zámek – terasa u Udírenské věže

    Zámek – terasa u Udírenské věže

    Sobota

    • 10.00 - 20.00 Tradiční zpracování hroznů – Sedlecká vína
    • 14.30 Audience purkmistra Mikulova s králem Václavem IV. a královnou Chantal Poullain, pěvecký sbor FK Fogáš
    Zámek - hlavní sál

    Zámek - hlavní sál

    Sobota

    • 10.00 - 20.00 Národní soutěž vín Mikulovské podoblasti s veřejnou ochutnávkou nejlepších vín, k poslechu hraje CM Klaret
    Zámek - východní terasa

    Zámek - východní terasa

    Sobota

    • 11.00 - 18.00 Kreslení kroje – společně vytvoříme originální kroj pro Pálavské vinobraní pod vedením malířky Venduly Pucharové Kramářové
    • 15.15 Audience krále Václava IV. s královnou Chantal Poullain
    Gajdošův sál

    Gajdošův sál

    Sobota

    15.15 – 17.00 "Cesta vína naším životem", panelová diskuze se známými hosty
    Moderuje Libor Nazarčuk
    • 1. blok: doc. Ing. Mojmír Baroň, Ph.D, enolog – Víno a věda, prof. PhDr. Dušan Šimek, sociolog – Víno a společnost
    • 2. blok: Ing. Martin Slaný, Ph.D., ekonom – Víno a ekonomika, prof. MUDr. Cyril Höschl, DrSc., psychiatr – Víno a zdraví
      diskuze s hosty a ukázka sabráže (technika otevírání vína šavlí)
    Zámecké sklepení s obřím sudem

    Zámecké sklepení s obřím sudem

    Sobota

    • 10.00 - 21.00 Degustace vín z vinařství Vinofol
    Zámek - Galerie vinařských lisů

    Zámek - Galerie vinařských lisů

    Sobota

    • 10.00 - 21.00 Degustace vín Víno Mikulov Sommelier Club a Vinařství Pavlov
    Zámek - horní nádvoří

    Zámek - horní nádvoří

    Sobota

    13.30 - 18.30
    Moderuje Petr Fridrich
    • 13.30 Tereza Holubová
    • 14.15 Pavol Seriš - divadelní skeče
    • 15.00 Pavol Hammel, Peter Preložník
    • 16.15 Pavol Seriš - divadelní skeče
    • 17.00 Jitka Šuranská & Petr Uvíra
    • 18.15 Pavol Seriš - divadelní skeče
    Zámek horní nádvoří - sala terrana

    Zámek horní nádvoří - sala terrana

    Sobota

    • 10.00 - 17.00 Po stopách vinaře - rodinná soutěž s poznáním historie vinařství, života a práce na vinici - staňte se "Mistrem vinařem"!
    Zámecká vinotéka Víno Marcinčák

    Zámecká vinotéka Víno Marcinčák

    Sobota

    • 10.00 - 22.00 Degustace vín vinařství Víno Marcinčák
    Kozí hrádek

    Kozí hrádek

    Sobota

    11.00 - 19.00
    Celodenní program a interaktivní hry
    "Jak se žije ve středověku" – rytířské ležení, žoldnéřský tábor, střelba z luků a kuší
    • 13.30 Pozdravení návštěvníků králem a královnou Chantal Poullain
    Lormovo náměstí

    Lormovo náměstí

    Sobota

    • 16.00 – 18.00 SHOT-C Vocal Band
    Ul. Česká - před kinem

    Ul. Česká - před kinem

    Sobota

    • 19.00 - 23.30 Tancovačka se Slováckou kapelou Romana Horňáčka 

    Amfiteátr - hlavní pódium

    Amfiteátr - hlavní pódium

    Sobota

    13.00 - 23.15
    Moderuje Ondřej Blaho
    • 13.00 Slavnostní zahájení s králem Václavem IV. a královnou Chantal Poullain, pěvecký sbor FK Fogáš
    • 13.30 Dasha s Pajky Pajk a Epoque Quartet
    • 15.15 Sebastian
    • 16.45 Katarína Knechtová
    • 18.30 Miro Žbirka
    • 20.00 Support Lesbiens
    • 22.00 Tata Bojs
    Amfiteátr - malá scéna

    Amfiteátr - malá scéna

    Sobota

    • 23.15 - 01.30 The Teachers
    Doprovodné programy a aktivity

    Doprovodné programy a aktivity

    Sobota

    • 08.00 - 20.00 Podpálavská výstava drobného zvířectva (Amfiteátr – hala)
    • 11.00 - 23.00 Pálavské jídlobraní (Hotel Galant, Mlýnská 2)
    • 10.00 - 20.00 Degustace a prodej vín Vinařství Volařík (K Vápence 2a)
    • 08.00 - 11.00 Otevřena vinotéka Sommelier Club/Vinařství Mikulov (K Vápence 1675)
    • 09.00 - 17.00 Výstava 26. ročníku výtvarného sympozia Dílna (Regionální muzeum v Mikulově, zámek Mikulov)
    • 09.00 - 17.00 Výstava fotografií Václava Chocholy - Morava 53-88 (Regionální muzeum v Mikulově, zámek Mikulov)
    • 09.00 - 16.30 Oživené prohlídky Jeskyně Na Turoldu (U Lomu 54)
    • 09.00 - 19.00 Vyhlídkové lety vrtulníkem (stanoviště za hotelem Maroli, K Vápence 609)
    • Preventivní dechové zkoušky na alkohol (Městské policie, Kostelní náměstí)
    • Klidové zóny - zámecká zahrada, ul. Alfonse Muchy; amfiteátr/dopravní hřiště
    • Prodej suvenýrů - náměstí, Vinařské městečko - ul. Kapucínská, amfiteátr, TIC Mikulov

  • Neděle 8.9.2018

    Gurmánská zóna - Ul. Alfonse Muchy

    Gurmánská zóna - Ul. Alfonse Muchy

    Neděle

    • 10.00 - 18.00 Venkovní kavárna, food trucky, chill-out
    Náměstí

    Náměstí

    Neděle

    10.00-18.00
    Moderuje Petra Eliášová
    • 10.00 Neřež
    • 11.15 Výstup na svatý Kopeček s Chantal Poullain
    • 13.00 Jelen a Míša Tučná
    • 14.30 Slovácká kapela Romana Horňáčka
    • 15.45 Dechová hudba Hulíňané
    • 17.00 Dychový orchester mesta Galanta /partnerské město/
    Vinařské městečko - ul. Kapucínská

    Vinařské městečko - ul. Kapucínská

    Neděle

    10.00-17.00
    Ochutnávky vín a burčáků s gastronomickými specialitami.
    • 10.30 Ženský pěvecký sbor z Dolních Dunajovic
    • 14.00 CM Píšťalenka
    Zámecká zahrada

    Zámecká zahrada

    Neděle

    11.00 - 17.00 Divadelní představení, pásma pro děti, sokolnictví a ukázky dravců
    • 11.00 Komedianti na zámku
    • 12.00 Sokolníci a ukázka dravců
    • 13.00 Pohádka pro malé a velké
    • 14.00 Jak se státi sokolníkem
    • 15.00 Kterak panoš na turnaje se chystá…
    • 16.00 Kejklíř a potulní herci
    Zámek – terasa u Udírenské věže

    Zámek – terasa u Udírenské věže

    Neděle

    • 11.00 - 16.00 Tradiční zpracování hroznů – Sedlecká vína
    Zámek - hlavní sál

    Zámek - hlavní sál

    Neděle

    • 11.00 - 16.00 Národní soutěž vín mikulovské vinařské podoblasti s veřejnou ochutnávkou nejlepších vín
    Zámek - východní terasa

    Zámek - východní terasa

    Neděle

    • 11.15 - 13.45 Sebranka jazz orchestra
    Zámecká vinotéka Víno Marcinčák

    Zámecká vinotéka Víno Marcinčák

    Sobota

    • 11.00 - 16.00 Degustace vín vinařství Víno Marcinčák
     Zámek horní nádvoří - sala terrena

    Zámek horní nádvoří - sala terrena

    Neděle

    • 10.00 - 16.00 Po stopách vinaře - rodinná soutěž s poznáním historie vinařství, života a práce na vinici – staňte se "Mistrem vinařem"
    Doprovodné programy a aktivity

    Doprovodné programy a aktivity

    Neděle

    • 11.00 - 23.00 Pálavské jídlobraní (Hotel Galant, Mlýnská 2)
    • 08.00 - 14.00 Podpálavská výstava drobného zvířectva (Amfiteátr – hala)
    • 09.00 - 12.00 Otevřena vinotéka Sommelier Club/Vinařství Mikulov (K Vápence 1675)
    • 10.00 - 18.00 Degustace a prodej vín Vinařství Volařík (K Vápence 2a)
    • 09.00 - 17.00 Výstava 26. ročníku výtvarného sympozia "dílna" (Regionální muzeum v Mikulově, zámek Mikulov)
    • 09.00 - 17.00 Výstava fotografií Václava Chocholy - Morava 53 - 88 (Regionální muzeum v Mikulově, zámek Mikulov)
    • 09.00 - 16.30 Oživené prohlídky Jeskyně Na Turoldu (U Lomu 54)
    • Preventivní dechové zkoušky na alkohol (Městské policie, Kostelní náměstí)
    • Klidové zóny - zámecká zahrada, ul. Alfonse Muchy; amfiteátr/dopravní hřiště
    • Prodej suvenýrů - náměstí, Vinařské městečko - ul. Kapucínská, amfiteátr, TIC Mikulov

  • Podle míst

Mikulov - město s vůni jihu vás zve
na Pálavské vinobraní 2019

Pálavské vinobraní se pravidelně koná druhý zářijový víkend. Na milovníky vybraných kulinářských lahůdek, dobrého pití a kultury čekají tři dny bujarého veselí s rozmanitým programem. Kromě tradičního folkloru, který je s vínem na jižní Moravě spjatý, nabízí organizátoři také koncerty populárních kapel různých žánrů, dechových hudeb i cimbálových muzik.

Přijďte si užít Pálavské vinobraní 2019