Czech English German

Program 2018

Pro rok 2018 jsme si pro vás opět připravili nabitý program plný hudby, zábavy, vína a dobrého jídla. Hudební vystoupení zazní na šesti scénách a najdete v něm zástupce popu, rocku, jazzu, vážné i lidové nebo dechové hudby. Ochutnat víno nejen z mikulovské podoblasti a pochutnat si na moravských speciálitách pak můžete tzv. na každém rohu historického Mikulova. 

ZMĚNY PROGRAMU VYHRAZENY.

Zakupte si vstupenku na letošní Pálavské vinobraní PRÁVĚ TEĎ!

Program Pálavského vinobraní 2018 KE STAŽENÍ


 

  • Čtvrtek 6.9.2018

    Náměstí

    Náměstí

    Čtvrtek

    • 17.00 - 20.00 Zpívání u vína a burčáku
      Mužský pěvecký sbor z Pohořelic a okolí 
  • Pátek 7.9.2018

    Ul. Alfonse Muchy

    Ul. Alfonse Muchy

    Pátek

    17.00 - 22.30
    • 17.00 Mužský a ženský pěvecký sbor z Březí
    • 19.30 CWB
    • 21.15 The Brownies 
    Náměstí

    Náměstí

    Pátek

    16.30 - 23.00
    Moderuje Monika Brindzáková
    • 16.30 Slavnostní zahájení vinobraní
    • 16.35 FS Včelaran 
    • 17.45 Vyslání družiny pro krále Václava IV., slavnostní ceremonie
    • 18.15 Cimbal Classic 
    • 19.15 Richard Nedvěd, Stand-up comedy
    • 20.00 Skety 
    • 21.15 Příjezd krále Václava IV. s družinou
    • 21.45 Yo Yo Band
    Vinařské městečko - ul. Kapucínská

    Vinařské městečko - ul. Kapucínská

    Pátek

    17.00 - 23.00
    Ochutnávky vín a burčáků s gastronomickými specialitami
    • 17.00 CM Kasanica
    • 18.00 Setkání vinařů s Bakchem
    Zámecká zahrada - zámecké sklepení

    Zámecká zahrada - zámecké sklepení

    Pátek

    • 17.00 - 22.00 Degustace vín z vinařství Víno Marcinčák
    Zámecká zahrada

    Zámecká zahrada

    Pátek

    19.00 - 21.00
    Středověké balabilé – kejklíři a komedianti, rytířské hry
    • 21.30 Audience krále Václava IV.
    Zámek – terasa u Udírenské věže

    Zámek – terasa u Udírenské věže

    Pátek

    16.00 - 20.00
    Tradiční zpracování hroznů – Sedlecká vína
    • 18.00 Otevření hory a zpívání u vína s NS Pálava a CM Píšťalenka
    Zámek - hlavní sál

    Zámek - hlavní sál

    Pátek

    • 16.00 - 20.00 Národní soutěž vín Mikulovské vinařské podoblasti s veřejnou ochutnávkou nejlepších vín, k poslechu hraje Starobřeclavská CM
    • 17.00 Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže

    Zámecké sklepení s obřím sudem

    Zámecké sklepení s obřím sudem

    Pátek

    • 17.00 - 21.00 Degustace vín z vinařství Vinofol
    Zámek - Galerie vinařských lisů

    Zámek - Galerie vinařských lisů

    Pátek

    • 17.00 - 21.00 Degustace vín Víno Mikulov Sommelier Club a Vinařství Pavlov
    Lormovo náměstí

    Lormovo náměstí

    Pátek

    • 18.00 Old Stars Břeclav
    • 19.00 Setkání s Bakchem
    Ul. Česká - před kinem

    Ul. Česká - před kinem

    Pátek

    • 20.00 - 23.30 Tancovačka se Slováckou kapelou Romana Horňáčka
    Amfiteátr - hlavní pódium

    Amfiteátr - hlavní pódium

    Pátek

    17.00 - 23.00
    Moderuje Petr Fridrich
    • 17.15 Mech
    • 18.30 Milan Peroutka a skupina Perutě
    • 20.00 Aneta Langerová
    • 21.45 Divokej Bill
    Amfiteátr - malá scéna

    Amfiteátr - malá scéna

    Pátek

    • 23.30 - 01.00 DJ Chocolatic /1210 Symphony/
    Doprovodné programy a aktivity

    Doprovodné programy a aktivity

    Pátek

    • 17.00 - 22.00 Pálavské jídlobraní (Hotel Galant, Mlýnská 2)
    • 17.00 - 20.00 Podpálavská výstava drobného zvířectva (Amfiteátr – hala)
    • Preventivní dechové zkoušky na alkohol (Městské policie, Kostelní náměstí)
  • Sobota 8.9.2018

    Ul. Alfonse Muchy

    Ul. Alfonse Muchy

    Sobota

    10.00 - 22.30
    Moderuje Míra Michálek 
    • 10.00 Pěvecký lidový sbor
    • 14.00 Anna Lukášková & Litera (skupina z partnerského města Šumperk 
    • 16.00 El Ectro Folk
    • 18.00 Nové struny 
    • 20.00 Rosen trio &
    Náměstí

    Náměstí

    Sobota

    10.00 - 23.00
    Moderuje Petra Eliášová
    • 10.00 Zahájení
    • 10.05 DNS Palavěnka
    • 10.25 DNS Palavánek
    • 10.50 CM Kapuráci z Valtic
    • 11.15 NS Pálava
    • 11.40 Vlčnovské búdové umělkyně
    • 12.00 Průvod krále Václava IV. a královny Chantal Poullain, krojovaný průvod
    • 12.40 HCM Petra Galečky
    • 13.40 Lukáš Pavlásek, Stand-up comedy 
    • 14.20 FS Javorník Brno 
    • 15.50 Ľudová hudba Dudíci /SK/ 
    • 16.50 Lukáš Pavlásek, Stand-up comedy 
    • 17.30 Inspirace šansonem – Jana Musilová a Petr Malásek 
    • 19.00 Petra Janů a skupina Amsterdam
    • 20.45 Klena & Klenoty /SK/
    • 22.15 Circus Problem 
    Vinařské městečko - ul. Kapucínská

    Vinařské městečko - ul. Kapucínská

    Sobota

    10.00 - 23.30
    Ochutnávky vín a burčáků s gastronomickými specialitami.
    • 10.00 CM Klaret
    • 10.30 Setkání vinařů s Bakchem
    • 12.30 Mužský a ženský pěvecký sbor z Březí
    • 15.00 Veselá Bída 
    • 17.00 Audience krále Václava IV. s vinaři
    • 18.00 - 23.00 - Starobřeclavská CM
    Zámecká zahrada - zámecké sklepení

    Zámecká zahrada - zámecké sklepení

    Sobota

    • 10.00 - 22.00 Degustace vín z vinařství Víno Marcinčák
    Zámecká zahrada

    Zámecká zahrada

    Sobota

    10.00 - 21.00
    Divadelní představení pro děti, kejklířské a šermířské hry.
    • 20.30 Živé obrazy – jak šla historie Mikulova
    Zámek – terasa u Udírenské věže

    Zámek – terasa u Udírenské věže

    Sobota

    • 10.00-20.00 Tradiční zpracování hroznů – Sedlecká vína
    • 14.30 Udělení práva na výrobu vína panu purkmistrovi králem Václavem IV.
    Zámek - hlavní sál

    Zámek - hlavní sál

    Sobota

    • 10.00 - 20.00 Národní soutěž vín Mikulovské vinařské podoblasti s veřejnou ochutnávkou nejlepších vín, k poslechu hraje CM Klaret
    Zámek - východní terasa

    Zámek - východní terasa

    Sobota

    • 11.00 - 18.00 Artová stěna – malba zážitků
    • 15.15 Audience krále Václava IV. s královnou Chantal Poullain
    Zámecké sklepení s obřím sudem

    Zámecké sklepení s obřím sudem

    Sobota

    • 10.00 - 21.00 Degustace vín z vinařství Vinofol
    Zámek - Galerie vinařských lisů

    Zámek - Galerie vinařských lisů

    Sobota

    • 10.00 - 21.00 Degustace vín Víno Mikulov Sommelier Club a Vinařství Pavlov
    Zámek - horní nádvoří

    Zámek - horní nádvoří

    Sobota

    13.30 - 18.30
    Moderuje Monika Brindzáková
    • 13.30 Stand up Koko comedy
    • 14.00 Erich Boboš Procházka & Marek Wolf
    • 15.00 Stand up Koko comedy
    • 15.30 Vladivojna La Chia & 4Trio
    • 16.30 Stand up KOKO comedy
    • 17.00 Dura & Blues groove
    • 18.00 - 18.15 Stand up duo KOKO comedy 
    Zámek – expozice Víno napříč staletími

    Zámek – expozice Víno napříč staletími

    Sobota

    • 10.00 - 17.00 Po stopách vinaře – rodinná soutěž s poznáním života vinaře. I VY se můžete stát Mistrem vinařem!
    Kozí hrádek

    Kozí hrádek

    Sobota

    11.00 - 19.00
    Celodenní program a interaktivní hry
    Jak se žije ve středověku – rytířský tábor, ochutnávky středověké kuchyně, ukázky zbraní...
    • 13.30 Setkání s králem Václavem IV. a královnou Chantal Poullain
    Lormovo náměstí

    Lormovo náměstí

    Sobota

    16.00 - 18.30
    • 16.00 – 18.30 Jazzpetit
    Ul. Česká - před kinem

    Ul. Česká - před kinem

    Sobota

    • 19.00 - 23.30 Tancovačka s DH Mikulovanka
    Amfiteátr - hlavní pódium

    Amfiteátr - hlavní pódium

    Sobota

    13.00 - 23.15
    Moderuje Ondřej Blaho
    • 13.00 Slavnostní zahájení s králem Václavem IV. a královnou Chantal Poullain s Vlčnovskými búdovými umělkyněmi
    • 13.30 Cigánski Diabli s Jaroslavem Svěceným
    • 15.00 Hodiny 
    • 16.45 Adam Mišík
    • 18.30 Eddie Stoilow
    • 20.00 Tonya Graves
    • 22.00 Vojtěch Dyk & B-Side Band, bandleader Josef Buchta
    Amfiteátr - malá scéna

    Amfiteátr - malá scéna

    Sobota

    • 23.15 - 01.30 Denwer
    Doprovodné programy a aktivity

    Doprovodné programy a aktivity

    Sobota

    • 08.00 - 20.00 Podpálavská výstava drobného zvířectva (Amfiteátr – hala)
    • 10.30 - 23.30 Pálavské jídlobraní (Hotel Galant, Mlýnská 2)
    • 11.00 - 18.00 Degustace a prodej vín Vinařství Volařík (K Vápence 2a)
    • Preventivní dechové zkoušky na alkohol (Městské policie, Kostelní náměstí)

     

  • Neděle 9.9.2018

    Ul. Alfonse Muchy

    Ul. Alfonse Muchy

    Neděle

    • 11.00 - 14.00 Jazzpetit quintet
    Náměstí

    Náměstí

    Neděle

    10.00-18.00
    Moderuje Petra Eliášová
    • 10.00 AG Flek
    • 11.00 Vyhlášení soutěže "O nejlepší burčák"
    • 11.15 Výstup na Svatý kopeček s Chantal Poullain
    • 13.00 Lenka Filipováse smyčci a hosté 
    • 14.15 DH Bludověnka
    • 15.30 Dychový orchester města Galanta (orchestr z partnerského města Galanta) 
    • 17.00 DH Dambořanka
    Vinařské městečko - ul. Kapucínská

    Vinařské městečko - ul. Kapucínská

    Neděle

    10.00-17.00
    Ochutnávky vín a burčáků s gastronomickými specialitami.
    • 10.30 Ženský pěvecký sbor
    • 14.00 CM Píšťalenka
    Zámecká zahrada

    Zámecká zahrada

    Neděle

    11.00 - 17.00

    • Divadelní představení pro děti, pásmo her a soutěží, bujaré písničky středověku.
    Zámek – terasa u Udírenské věže

    Zámek – terasa u Udírenské věže

    Neděle

    • 11.00 - 16.00 Tradiční zpracování hroznů – Sedlecká vína
    Zámek - hlavní sál

    Zámek - hlavní sál

    Neděle

    • 11.00 - 16.00 Národní soutěž vín Mikulovské vinařské podoblasti s veřejnou ochutnávkou nejlepších vín
    Zámek - východní terasa

    Zámek - východní terasa

    Neděle

    • 11.00 - 14.00 Melody Gentlemen
    Zámecké sklepení s obřím sudem

    Zámecké sklepení s obřím sudem

    Neděle

    • 11.00 - 16.00 Degustace vín z vinařství Vinofol
     Zámek – expozice Víno napříč staletími

    Zámek – expozice Víno napříč staletími

    Neděle

    • 11.00 - 16.00 Po stopách vinaře – rodinná soutěž s poznáním života vinaře. I VY se můžete stát Mistrem vinařem!
    Vinařství Volařík

    Vinařství Volařík

    Neděle

    • 11.00 - 15.00 Degustace a prodej vín

    Doprovodné programy a aktivity

    Doprovodné programy a aktivity

    Neděle

    • 08.00 - 14.00 Podpálavská výstava drobného zvířectva (Amfiteátr – hala)
    • 10.30 - 17.00 Pálavské jídlobraní (Hotel Galant, Mlýnská 2)
    • 10.30 - 13.00 Otevřena vinotéka Sommelier Club Vinařství Mikulov (K Vápence 1675)
    • 11.00 - 15.00 Degustace a prodej vín Vinařství Volařík (K Vápence 4)
    • Preventivní dechové zkoušky na alkohol (Městské policie, Kostelní náměstí)
  • Podle míst

Mikulov - město s vůni jihu vás zve
na Pálavské vinobraní 2018

Pálavské vinobraní se pravidelně koná druhý zářijový víkend. Na milovníky vybraných kulinářských lahůdek, dobrého pití a kultury čekají tři dny bujarého veselí s rozmanitým programem. Kromě tradičního folkloru, který je s vínem na jižní Moravě spjatý, nabízí organizátoři také koncerty populárních kapel různých žánrů, dechových hudeb i cimbálových muzik.

Přijďte si užít Pálavské vinobraní 2018